znaczenie imion

sobota, 14 marca 2015

Cześć!
Czy nie zastanawialiście się czasem skąd pochodzi wasze imię, co oznacza, czy pasuje do waszej osobowości? Ja czasami się zastanawiam nad różnymi rzeczami i dzisiaj postanowiłam trochę poszukać o moim imieniu ' Aleksandra '. To imię jest dość popularne, wiele z nas zostało nim obdarzone wraz z naszymi urodzinami i zostanie do końca naszego życia. Pochodzi od męskiego imienia Aleksander, a wcześniej z greckiego słowa aleksandros ( obrońca ludzi ). W Polsce po raz pierwszy wprowadził je Henryk Sienkiewicz, nadając takie imię bohaterce Potopu.


Znaczenie imienia:
Aleksandra to kobieta pełna wdzięku, której trudno się oprzeć. Ma mnóstwo pomysłów, a przez to skłonności do wplątywania się w kłopoty, z których potem ciężko jej wybrnąć. Osoby z jej otoczenia mogą być często przerażone oszałamiającą aktywnością Aleksandry. Pewnym jednak pozostaje, że przy niej nikt się nie nudzi. Aleksandra jest jednak nazbyt zaborcza i lubi robić z ludzi swoich niewolników. Zdolności przywódcze doskonali od najmłodszych lat. Pragnie być niezależna i kocha przygody. Może być niebezpieczna, kiedy sprawy nie układają się po jej myśli. Zawsze trzyma rękę na pulsie i lepiej nie krzyżować jej planów. Co innego, gdy pokocha wielką miłością.

Więcej o tym imieniu jak i o każdym innym możecie przeczytać w Księdze Imion


3 komentarze

  1. Już kiedyś czytałam o swoim imieniu, ale jakoś ten opis nie do końca się ze mną zgadza :)

    http://tamizaa.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. To dość ciekawe, że przypisuje się znaczenie imionom :) Ale jak się tak to przeczyta, to rzeczywiście coś w tym jest :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz oraz obserwację bloga - to ogromna motywacja do dalszego pisania! ♥

INSTAGRAM

© Olusky. Design by FCD.